ROZDZIAŁ 5TRENING PERSONALNY

Czy ten rodzaj aktywności może pomóc nam w osiągnieciu prawidłowej postawy ciała, tak pożądanego w tangu płaskiego brzuszka i poprawie elastyczności? Jak najbardziej tak, jednak pod warunkiem, że będziemy pod opieką dobrego specjalisty, który odpowiednio pokieruje naszym rozwojem. O tym, co daje trening personalny opowie Wam Tomasz Zieliński właściciel /do 2021/ studia FitNOW w Krakowie

Co trening daje tancerzom?

Wzmacnia cały korpus ciała i daje stabilność w tańcu. Podczas ćwiczeń pracujemy nad mięśniami pleców, brzucha, pośladków, klatki piersiowej oraz ramion, dzięki czemu nie tylko mamy więcej siły i jesteśmy lepiej przygotowani do ćwiczeń, ale także możemy zachować lepszy balans i uaktywnić nogę bazową, zwłaszcza tańcząc w szpilkach.

Bez względu na to, z jakimi założeniami przychodzimy do studia, w trakcie może okazać się, że one się zmieniają. Większość odwiedzających nas osób chce pracować nad utratą tkanki tłuszczowej i ujędrnieniem ciała, ale podczas zajęć często okazuje się, że ze względu na różne dysproporcje, brak przygotowania, elastyczności lub kondycji najpierw skupiamy się na czymś innym, bardziej potrzebnym. 

Już po jednym spotkaniu doświadczony trener, który z założenia powinien posiadać szeroki zakres wiedzy, umie zdiagnozować problemy i nakierować ćwiczącego na odpowiedni tor, wzmacniając jego siłę, wytrzymałość lub poprawiając rotację jego stawów w zależności od tego, czego w danej chwili potrzebuje. Dobranie odpowiedniego toku ćwiczeń nie tylko pozwala osiągnąć zamierzony cel, ale także pozwala uniknąć nadwerężenia mięśni. 

Dlaczego nie warto ćwiczyć samodzielnie?

Bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wykonując nieprawidłowo pewne ćwiczenia narażamy się na ryzyko powstania kontuzji. W podnoszeniu ciężarów, pracy na maszynach, a nawet pozornie prostych ćwiczeniach z ciężarem ciała liczą się szczegóły: odpowiedni chwyt, określona liczba powtórzeń, ułożenie ciała. To właśnie ta dokładność i precyzja sprawiają, że trening przynosi rezultaty i jest dla nas bezpieczny także wówczas, kiedy serię ćwiczeń kontynuujemy potem w domu.

Drugim powodem, dlaczego warto skorzystać z porady fachowca, jest przyrost masy mięśniowej w odpowiednich miejscach. Aby uniknąć sytuacji, kiedy ćwicząc samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy, wzmacniamy nie to, co trzeba.  Bo żadna z kobiet nie chce mieć nadmiernie rozrośniętych ramion czy mocno umięśnionych ud.

Trzecim powodem jest stała opieka nad daną osobą. Bo jeśli ćwiczący ma z czymś problem, albo pojawiają się zakwasy, to instruktor tak dopasowuje w danym dniu ćwiczenia, aby mogły być dalej wykonywane, ale nie nadwerężały dodatkowo już i tak obciążonych partii mięśni.  

Ćwiczenia to nie wszystko

Większość osób przychodzi do nas po to, aby zgubić zbędne kilogramy. Warto jednak pamiętać, że same ćwiczenia to za mało, aby odzyskać i potem utrzymać dobrą sylwetkę, bo w tym przypadku konieczna jest także zmiana stylu życia i niektórych nawyków, głównie żywieniowych. W naszym studiu zajmujemy się klientami globalnie i w razie potrzeby kierujemy ich do dietetyków, którzy ustalają im indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do ich potrzeb. Podsumowując, praca z trenerem personalnym to coś więcej niż zwykłe ćwiczenia, to doskonała motywacja do wprowadzenia globalnych zmian w swoim życiu, związanych nie tylko z wyglądem, ale także zdrowiem i bezpieczeństwem.

Fragment książki Diabelskie Tango 2 – Jak wejść na wyższy poziom? Autor Iwona Siekierska. ISBN 978-83-956277-0-5. Wpis zawiera reklamę.