Czy nauka wyłącznie techniki pomoże wznieść się nam na wyższy poziom w tangu? Które ćwiczenia mogą poprawić jakość naszego tańca, i jak się do nich przygotować? Co ćwiczą międzynarodowe gwiazdy sceny tangowej na co dzień? Czy rozgrzewka przed zajęciami jest  konieczna? Co zrobić, kiedy nasze mięśnie są przeciążone? Czy codzienny taniec na milongach to dobra opcja?


Tematem przewodnim tej książki jest praca z własnym ciałem, ale i emocjami. Piszę zarówno o tym, co możemy zrobić, aby być w tangu bardziej rozluźnionym, ale także o tym, że ćwiczenia i nauka techniki tworzą nierozerwalne trio także z pracą nad własną duszą i umysłem. Tym razem wnikam w tango „głębiej” i poddaję je wnikliwej analizie „od środka”.

Liczba stron 76, okładka miękka, ISBN 978-83-956277-0-5.

WAŻNE! Sprzedaż książek została wstrzymana (sierpień 2021). Książka dostępna jest w bibliotekach.

Co znajdziesz w środku?

Rozdział pierwszy –  Klucz do sukcesu. Rozdział, w którym opowiadam o tym, dlaczego połączenie techniki z własnym ciałem jest tak istotne.

Rozdział 2 – Wywiad z tancerką i nauczycielką tanga, specjalizującą się w masażu Lomi Lomi Nui, która opowiada o tym, w jaki sposób masaż wpływa na jakość naszego tańca.

Rozdział 3 – Wywiad z krakowską tancerką tanga i nauczycielką prowadzącą lekcje i warsztaty jogi na całym świecie, która opowiada o tym, co joga daje tancerzom i dlaczego pozwala zwiększyć elastyczność naszego ciała i zakresy ruchu oraz wypracować płynność tańca oraz miękkość w objęciu.

Rozdział 4 – Wywiad z międzynarodową tancerkę i nauczycielkę tanga, jogi i pilatesu, która opowiada o tym, jak pilates wpływa na jakość naszego tańca, dlaczego pomaga w osiągnięciu wymarzonej równowagi i idealnego objęcia i minimalizuje ryzyko kontuzji.

Rozdział 5 – Wywiad z trenerem personalnym i właścicielem studia fitness, który opowiada o tym, jak poprawić elastyczność naszego ciała.

Rozdział 6 – Jak oni to robią? Rozdział, w którym przeczytasz, jak polskie i międzynarodowe gwiazdy tanga przygotowują swoje ciała do tańca. Jak zapobiegają kontuzjom i co robią, że ich ruch jest taki mięsisty i delikatny jednocześnie?

Rozdział 7 – Na to uważaj! W tangu wszystkie stawy powinny być rozluźnione, bo bez tego nasz ruch nie tylko będzie nienaturalny, ale także narazi nas na powstanie przeciążeń. Kiedy usztywniamy się, taniec przestaje być wygodny i może pojawić się ból kolana, biodra lub ręki. Generalnie kiedy coś boli oznacza to, że coś źle robimy, więc warto w takiej sytuacji skonsultować ruch ze swoim nauczycielem. Rozdział, w którym piszę o tym, które błędy taneczne mogą powodować kontuzje?

Rozdział 8 – Kontuzja i co dalej? Co powoduje kontuzje i dlaczego wszystko zaczyna się od stóp?

Rozdział 9 –  Kiedy zależy Ci na czasie. Dlaczego certyfikowany osteopata może tak szybko pomóc nam w kontuzjach? O co chodzi w tej metodzie leczenia?

Rozdział 10  – Zadbaj o duszę. Dlaczego warto zacząć pracować ze swoimi emocjami i jaki ma to związek z tangiem?